Sākoties tveicīgajam laikam, saulei un karstumam, zirgs ir nosēts knišļiem. Cik ir zināms par govīm un zirgiem, kurus nobeidz mazie asinssūcēji. Kā atbaidīt knišļus no lopiem? Kā rīkoties, lai knišļi nekostu tik daudz?
Labākais variants jau laikam būtu zirgu iegrūst stallī un boksā, lai pasargātu no asinssūcējiem, taču apzinoties, ka zirgam no stāvēšanas piepampst kājas, jāmeklē cits veids. Kas paliek? Ēna ganībās ir. Iespējams nopirkt vai sašūt to sejas masku, lai acīs nelien? Bet tās ir tikai uz galvas. Knišļiem jau patīk arī citas zonas - kakls, krūtis un paole. Zināms, ir līdzekļi, lai knišļus atbaidītu, taču, zināms, ka tie arī nav īpaši efektīvi. Uz stundiņu, divām, ilgākais, trim. Bet ne jau uz dienu.
Te talkā nāca vecvecāku gudrības un, protams, cūku tauki. Atkal - cūku tauki. Iesmērēju Samo ar balto masu. Seju, ap acīm, kaklu un paoli. Un pusdienlaikā, kad gāju testēt, kā līdzeklis darbojas, pamanīju, ka ap acīm mušas lidinās, bet nost nesēžas, paole ir tukša, tikai uz krūtežas daži kustoņi. Dzīvi, miruši. Nekustējās. Lai nu kā tauki bija sajaukušies ar sviedriem un putekļiem, un tecēja lejā pa kaklu tāda pienaini pelēka masa. No estētisma viedokļa nekas īpaši patīkams. Bet palīdz.
Vēl domāju, ka tik no taukiem (jo āda neelpo) kaut kas neiekaist, nesametas pumpas. Bet to paskatīsimies laika gaitā. Un, ja tā padomā, tad pumpas noteikti ir labākas par beigtu lopu.
Šīs problēmas sakarā, jāpiemin arī fakts, ka dienās, kad zirgs nebija ar taukiem iesmērēts, viņš nāca pie cilvēka tikko kā izdzirda viņa balsi tuvojamies aplokam. Ar zviedzienu un labiem rikšiem vai lēkšiem. Kā aicinādams, cilvēk, pakasi, notraus, glāb mani! Mēs arī sitām knišļus - viņš ar tādu apmierinājumu blakus stāvēja, kad noberza kukaiņus no kakla, kā izstiepa kājas, kad cilvēks notrauca gar kāju maigo ādu visus asisnssūcējus. Šādās reizēs viņš arī aplokā trakoja, skrēja caur priedēm, pa zāli un vārtījās, cerēdams no kukaiņiem tikt vaļā.
Un dienā, kad mēs iesmērējām tos taukus, zirgs mierīgi ēda. Neskraidīja, nepanikoja. Man pat bija jāiet pašai un jāskatās, kā tauki darbojas un vai darbojas. Laba metode - lai atbaidītu knišļus no lopiem, iesmērējiet dzīvnieku ar taukiem.
Varbūt jums, lasītāji, zināma vēl kāda laba metode, lai knišļus atbaidītu? Pierakstiet komentos. Ļoti priecātos par dabiskajām metodēm, jo ķīmija mums ne visai.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru